Gry na opak. Wirtualna turystyka.
Blog > Komentarze do wpisu

Going home

 Going home
 Without my sorrow
 Going home
 Sometime tomorrow
 Going home
 To where its better
 Than before.
 Going home
 Without my burden
 Going home
 Behind the curtain
 Going home
 Without this costume
 That I wore.

To refren mojej pieśni tygodnia (albo i dłużej), fragment przepięknego tekstu z gatunku balsam dla duszy, jakiego kiedyś tam, sometime tomorrow, każdy będzie potrzebował. Pisał Leonard Cohen (77), a dyktował...

Nie wiem, jak długo to jeszcze potrwa, ale od kilku dni cały album Old Ideas można odtwarzać on-line w ramach przedpremierowej promocji First Listen, czyli posłuchaj, zanim kupisz. Tak też czynię.

leonard cohen concertphoto

piątek, 27 stycznia 2012, tetelo

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2012/01/28 12:42:48
Bardzo się cieszę, że na innych blogach również słychać o Cohenie

A u mnie trochę inne teksty, tłumaczenia, video. Zapraszam: www.trocheinaczej.blox.pl
-
Gość: oxy, 148.81.194.*
2012/01/29 13:21:31
Skorzystałam z linka, chyba się skuszę ;) Choć ostatnio zaopatrzyłam się w płytę Lory Szafran z piosenkami Cohena, ("przepisanymi" przez Zembatego) i jakoś mi nie zagrało. Aranże niekoniecznie podeszły, dobrze, że tekstów miło się słucha... Chyba oczekiwałam więcej jazzu, a wyszło, moim zdaniem, troszkę mdławo. Może po którymś tam przesłuchaniu zaskoczę.
-
2012/01/29 19:18:57
Wysłuchałam tylko próbek Lory Szafran, ale jakoś mnie nie przekonały; nie chodzi o samą interpretację, tylko ten aranż z innej bajki. Przy czym mnie przekonać trudno, bo w głębi duszy chyba przyznaję Cohenowi wyłączność na śpiewanie własnych ballad. Pamiętam, jak byłam oburzona, że mu "wykradli" Hallelujah i zrobili z niej "piosenkę ze Shreka", choć w filmie została ładnie wkomponowana, no i pewnie jakieś tantiemy wpadły autorowi przy tej okazji. Dopuszczam wykonania Zembatego i Portera, ale głównie ze względów sentymentalnych, bo niektóre utwory poznałam najpierw w ich wersji.